logo
SİPARİŞ FORMU

3D Printer ve malzemeyi seçmek istiyorumPrinter ve Malzeme için öneri istiyorum

Dosyanızı yükleyin :

 
 

3D Baskı Hizmetleri

3D Baskı Hizmetleri

“3D Printer”lar bilgisayar ortamındaki 3 boyutlu modelleri “Katmanlı Üretim Teknolojisi” kullanarak, ofis ortamında, otomatik olarak, el değmeden üreten sistemler olarak tanımlanabilir. 3D Printer’lar günümüzde malzeme seçenekleri, üretim boyutları, detay üretebilme yetenekleri açılarından da seçenekler sunmaktadır. 3D Printer’lar, fonksiyonel 3D modelleri aşağıdan yukarıya doğru, tabaka tabaka üretir. Bu teknoljoliyi kullanarak faydalanacaginiz hizmetlerimiz.

3d-printed-propeller-motor
ge 3d printing thumb 1 new

Prototip Üretimi Hizmetleri

3D Printer kullanan sektörler arasında; mimari, endüstriyel tasarım, otomotiv, havacılık, askeri, mühendislik, inşaat mühendisliği, diş hekimliği ve tıp endüstrisi, biyoteknoloji (insan doku değiştirme), moda, ayakkabı, takı, gözlük, eğitim, coğrafi bilgi sistemleri, gıda ve diğer birçok sektör yer almaktadır.

3D printing teknolojisinin en önemli avantajlarından birisi oldukça karmaşık geometrik parçaların imal edilmesine olanak sağlamasıdır. Havacılık sektöründe bu özellik aerodinamik açıdan yenilikçi tasarımlar geliştirilmesine imkan verir.

En hızlı tasarım süreçlerinin gerçekleştiği sektörlerden olan otomotiv uzun süredir hızlı prototiplemeyi tasarım sürecinin ayrılmaz bir parçası olarak kullanmaktadır.

Maket – Modelleme Üretimi Hizmetleri

Geleneksel maketçilik yöntemleri ile çok uzun zaman alan ve yüksek ölçüsel hassasiyet sağlamayan maket süreci üç boyutlu prototipleme teknikleri sayesinde çok daha verimli ve etkin hale gelmektedir.

3D teknolojisi ile elde edilen model ve müteakip kalıplar geleneksel yöntemlere kıyasla gerek maliyet gerek zaman gerekse hassasiyet açısından üstünlük arz eder.

3D_printed_veroglaze_retainer_model

Baskı Malzemeleri

ABS M30

ABS-M30, doğrudan dijital imalat tekniği ile tasarım doğrulama yapılması ve konsept prototip, fikstur, uretim ekipmenlari, son kullanim parcalarinin elde edilmesi için ideal özellikler sunar. FDM tekniğinde bu malzemenin kullanılması ile daha sağlam, pürüzsüz yüzeyli, daha detaylı parçalar başarıyla üretilmektedir.

Nylon 12

Nylon 12 klasik üretim teknolojisinde kullanılan üstün fiyat performansı ile popüler olan naylon malzemeye karşılık gelir. Fortus 3D üretim sistemlerinde Nylon 12 ile üretilen parçalar sektörde diğer katmanlı üretim teknolojilerindeki malzemelere kıyasla yüzde 100-300’e kadar kırılmaya karşı uzama ve ustun yorgunluk dayanımı sergileyen en sağlam parçalardır. Nylon kimyasal dayanıklılığının yani sıra diğer FDM termoplastiklerine göre darbelere en yüksek dayanıklılığı ve z ekseninde en iyi katmanlaşmayı göstermektedir.

PC-ISO (PoliKarbonat-ISO)

PC-ISO (PoliKarbonat-ISO), ham halinde ISO 10993-1 ve USP Class VI klasifikasyonuna uygun olan endüstriyel bir termoplastiktir. Malzemenin güçlü yapısı ve medikal sektöre uygun olması nedeni ile, PC-ISO alaşımları özellikle gıda ve ilaç ambalajlarında ve medikal cihaz üretimlerinde yaygın olarak kullanılmaktadır.

Ultem 9085

Güvenilirlik le anilan bir üne sahip bu üstün performanslı termoplastik sahip oldugu yüksek termal, mekanik ve kimyasal özellikleri sayesinde birçok kategoride kendini en üst sıraya taşımıştır. ULTEM 9085 FDM termoplastigi havacılık, uzay, otomotiv ve askeri uygulamalar için ideal FST derecelendirmesine, yüksek kuvvet ve ağırlık oranina ve geçerli sertifikalara sahiptir. Bu sayede tasarim ve üretim mühendislerine ileri düzeyde fonksiyonel prototip ve kullanıma hazır parçaları 3D olarak üretme sanşi vermektedir.