Linde Servis
Linde Özel Servis
logo
SİPARİŞ FORMU

3D Printer ve malzemeyi seçmek istiyorumPrinter ve Malzeme için öneri istiyorumOperatörlü cihaz kiralamak istiyorumOperatörsüz cihaz kiralamak istiyorum

Dosyanızı yükleyin :

 
 

MOTION TRACKING

MOTION TRACKING

GÜVENİLİR VERİLER. GERÇEK ZAMANI HAREKET İZLEME.

Çeşitli hareket izleme sistemleri sunuyoruz ve piyasa talebine dayanarak yeni ürünler sunmaya devam ediyoruz. Bir insanı, bir nesneyi veya birkaç kişiyi veya nesneleri izlemeniz gerekirse, hangi izleme sisteminin sizin için en iyi sonuç verecek olduğunu belirlemede size yardımcı olabiliriz.

İhtiyacınız olan en önemli özellikler nelerdir? İster ultra hızlı, ister uzun menzilli izleme yeteneği veya çoklu bir algılayıcı sisteme ihtiyaç duyun, ihtiyaçlarınızı karşılamak için seçeneklerle birlikte ödüllü geniş bir dizi hareket izleme sistemi sunuyoruz.

Teknolojimiz, seçilen izleme noktalarına küçük veya hafif sensörler ekleyerek veya nesneye gömmek suretiyle çok çeşitli nesneleri ve insanları izleyebiliyor.

FAYDALARI

Polhemus elektromanyetik teknolojisini kullanmanın birçok avantajı vardır: AC elektromanyetiklerimiz, genellikle rakip teknolojilerden daha uzun mesafeli izleme sağlıyor ve daha düşük güç seviyelerinde çalışıyor. Buna ek olarak, en iyi sinyal-gürültü oranları sunar ve aynı izleme ortamında, çapraz konuşma olmadan çoklu izleme sistemlerinin kullanılabilmesi açısından eşsizdir. AC elektromanyetizmanın belki de en büyük yararı, güvenilir ve tekrarlanabilir izleme sonuçları ile eşsiz hassasiyettir.

NASIL ÇALIŞIR?

Bazen hareket izleme teknolojimizi gösterdiğimizde elektromanyetik konusunda aşina olmayanlar, “Nasıl takip ediyor?” Sorusunu soruyorlar. Yanıtımız – Sihir değil – ayarlanmış elektromanyetik alanların gücü ve tescilli geliştirme yılları. Polhemus hareket izleme sistemleri, yukarıdaki resimde görüldüğü gibi bir elektromanyetik dipol alanını yayan bir kaynağı kullanır (bunu bir manyetik verici olarak düşünün). Alanın boyutu, kullanılan kaynağın boyutuna bağlı olarak değişir; Manyetik alan ne kadar büyük olursa izleme aralığı da genişler (kapsama alanı). Polhemus sistemlerinin çoğu ölçeklenebilirdir, bu nedenle izleme alanınızı yalnızca ek izleme bileşenleri ekleyerek arttırabilirsiniz.

YERLEŞTRİRİLEBİLİR BİLEŞENLER & ESNEK AYAR YAPISI

Polhemus elektromanyetizması, diğer tüm izleme teknolojilerinden farklı bir özellik taşır. Yeni başlayanlar için hareket izleme sensörlerinin birçok materyalin içine gömülü olduğunu biliyor muydunuz? Sensörler tamamen kaplandığında bile, pozisyon ve yönlendirmeyi sorunsuz bir şekilde izlerler. Bu, Polhemus sensörlerini özel form faktörünüze yerleştirebileceğiniz, böylece birçok eğitim ve simülasyon uygulaması için en iyi seçim olmasını sağladığınız anlamına geliyor. Kaynak veya verici, gömülü veya kaplanabilir bir şekilde izleme doğruluğu tamamen korunur.

Kaynak ayrıca bir tripod üzerine monte edilebilir veya ürünün içine gömülebilir. Polhemus izleme sistemleri, kurulum açısından çok esnekliğe sahiptir. Bu nedenle, uygulama ihtiyaçlarınızı karşılayacak şekildedir ve çalıştığınız ortamınız değiştiğinde de rahatlıkla ayar yapabilmektesiniz – Polhemus sistemleri taşınabilirdir. İster kaynağı bir uygulama için tavana monte edin, ister bir tripod üzerine yerleştirin veya isterseniz de kaynağı farklı bir uygulama için yeraltına gömün. Kurulumda esneklik sayesinde izleme teknolojisini rahat bir şekilde ortamınıza uyarlamanın kontrolünde olursunuz.

FARKIMIZ

Polhemus manyetik izleme-takip oluşumudur. Özel teknolojimiz, uzmanlaşmış ve müşterilerimizin uzmanlık alanlarında yeni bir zemin oluşturmalarına olanak tanıyan yenilikçi ve uygun fiyatlı izleme çözümlerine odaklanmıştır. Teknolojimiz, sağlık, askeri ve sayısız araştırma alanlarında catering hizmeti veren çok çeşitli pazarlardaki uygulamaları güçlendirir.

TAM ÖLÇÜM VE HAREKET ÖZGÜRLÜĞÜ

Bazı uygulamalar tam bir hareket özgürlüğü sağlayan hareket takibini gerektirir. Bazı kullanıcılar için kablosuz hareket izleme sistemleri zorunluluk olan bir ihtiyaçtır. Bazı kişiler içinse, kablosuz izleme özelliği ek bir faydadır ancak bir zorunluluk değildir. Polhemus, 40 yılı aşkın süredir ödüllü hareket izleyicileri tedarik ediyor ve tescilli 6DOF elektromanyetik teknolojimizle birlikte sunulan tam hareket özgürlüğü sağlayan kablosuz izleme ürünleri sunuyoruz. Kablosuz izleme seçeneklerimiz taşınabilir, kurulumu kolaydır ve özel bir aydınlatma gereksinimi gerektirmez. Aşağıdaki kablosuz izleme seçeneklerini inceleyebilirsiniz.

KABLOSUZ TAKİP TEKNOLOJİLERİMİZ

WE DON’T MEET THE STANDARD. WE SET IT.

Polhemus hem ticari hem de askeri pazar için kafa takip çözümleri sunmaktadır ve bunu yapacak daha nitelikli bir şirket yoktur. Polhemus, 1960’ların sonunda orijinal AC elektromanyetik kafa izlemeye öncülük etti ve o günden beri mükemmel izleme teknolojisini geliştirdi. Günümüzün manyetik izleme sistemleri o zamandan bu yana uzun bir yol kat etti – bunlar mevcut en iyi izleyiciler ve ortaya çıkan hibrit teknolojilere karşı açık bir avantaj sunuyor. Diğer teknolojiler, sentetik bir konum ve yönlendirme çözümünü derlemek için birden fazla tekil sınırlı izleme referansından çıkan çıktıları harmanlamaya çalışmaktadır. Polhemus’un manyetik yenilikleri, en iyi optik atalet hibrid izleyicilerinin bile ilerisindedir.

UÇUŞ YAPILDI. PİLOT ONAYLADI.

Müşterilerimize düşük riskli, kokpite monte edilmiş ekipman sunmaktan, görüş hattı sınırlaması olmaksızın ve ultra küçük, hafif ve kaska takılabilir teknolojimiz ile gurur duyuyoruz. SCOUT şu anda tam fiyatlı üretimdedir ve A-10, F-16, C-130 uçakları üzerinde uçmaktadır. Dünya standartlarında pilotlar için güvenilir bir seçimdir.

İster bir sanal gerçeklik uygulaması, bir eğitim ve simülasyon sistemi, kara aracı veya üst düzey pilotlar için havada kafa takip etmeniz gerekirken, Polhemus çeşitli kafa izleme çözümleri sunmaktadır.

MICRO SENSOR 1.8™

YÜKSEK HASSAS İZLEME İÇİN 6DOF MİLİMETRE ÖLÇÜLÜ SENSÖRÜ

ÜRÜNE GENEL BAKIŞ

Mikro Sensör 1.8, hareket ölçümü yeniliğinde lider olan Polhemus’un en yeni atılımlarından biridir. Bu 6DOF (Özgürlük 6 Dereceli) mikro sensör izleme elemanı, Polhemus’un özel AC elektromanyetik teknolojisini kullanıyor, gramdan hafif ağırlığa ve OD’de (dış çap) sadece 1.8 milimetre ölçer. Küçük ve hafif olan bu model, küçük boyutuna göre çok büyük miktarda kapasite barındıracak ve hem konum hem de yönlendirme verileri 240 Hz’e kadar hızlarda (saniyede kare veri) sağlıyor.

Tüm Polhemus izleme teknolojileri gibi, yeni Micro Sensor 1.8, pozisyon ve yönünü sürekli izlemek için görüş hattı gerektirmiyor. Daha da iyisi, Polhemus sensörleri, geleneksel bir kateter, HMD gibi takılı bir cihaz, simüle edilmiş tıbbi aletler veya hatta eldiven veya giyim eşyası altına takılmak için ideal olan çeşitli özel form faktörlerine tamamen yerleştirilebilir. Bu, Micro Sensor 1.8’i sadece yüksek doğruluklı hassas izleme gerektirmeyen ve küçük boyutlu sensör uygulamalar için ideal bir izleme çözümü yapar.

Şu anda Polhemus LIBERTY ™, PATRIOT ™ ve G4 ™ hareket izleme sistemleri ile birlikte kullanılan Micro Sensor 1.8, sistem başına aynı anda 16 sensöre kadar izleme olanağı sunmaktadır. Polhemus AC elektromanyetik teknolojisi, manyetik örtüşme (çapraz tartışma) için endişe olmadan birbirinin hemen yanında bağımsız izleme sistemlerini çalıştırmanızı sağlayan birden çok ayarlanmış manyetik izleme kaynağına olanak tanır.

Polhemus teknolojisi, sağlık simülasyonu ve görüntü yönlendirmeli ameliyat sağlamak gibi gerçek dünya uygulamaları da dahil olmak üzere, sağlık pazarında yıllardır kullanılmaktadır. Micro Sensor 1.8 sağlık ve diğer önemli pazarlara yeni olanaklar ve değerler katmaktadır.

Yukarıda: Mikro Sensör 1.8, kateter hortumuna yerleştirildi ve 3D kalp modelinde gömülü, parmak ve el takibi, birden fazla sensörle birlikte, Polhemus Mikro Montaj Kiti kullanılarak yapıldı.

ÖNEMLİ ÖZELLİKLER

  • Tam 6DOF hareket takibi (hem konum hem de yönü ölçer)
  • 1,8 milimetre OD (Dış Çap)
  • Yerleştirilebilir, görüş hattı gerekmez
  • Oldukça hassas ve doğru
  • Hafif, sensör kafası bir gramdan daha hafif
  • 240 Hz’e kadar yüksek güncelleme oranları
  • Sistem başına, aynı anda 16 sensöre kadar izleme yapın

UYGULAMALAR

HAREKET İZLEME UYGULAMALARI

Polhemus teknolojisi, 40 yılı aşan görev süresinde dünyada sayısız uygulamaya güç sağladı. Sağlık, askeri ve araştırma ve teknolojideki birçok ileri teknoloji uygulamasının Polhemus tarafından desteklendiğinden gurur duyuyoruz. Aşağıda tıbbi eğitim ve simülasyon, uçuş eğitimi ve simülasyon, sinirbilimi ve daha pek çok durum incelemesine bağlantı verir. Bu, hareket izlemedeki dikkat çekici uygulamaların bir örneğidir ve müşterilerimizin yeni alanlar kurmasına ve alanlarında ve endüstrilerinde standartları yeniden tanımlamalarına olanak tanır. Ürün bazında vaka analizlerinin bir listesi için tüm hareket takibi durum incelemelerine gidin.

TIP EĞİTİMİ VE SİMÜLASYONU

Polhemus teknolojisi, tıptaki eğitim ve simülasyon cihazlarının kullanımına ara vermektedir. Ultrason eğitim simülatörlerine, cerrahi simülasyona ve daha pek çok konuda güç sahibiyiz. Teknolojimiz, gerçek tıbbi prosedürleri çoğaltır ve tıp profesyonelleri için en iyi eğitimi sağlar.

ENDÜSTRİYEL EĞİTİM ve SİMÜLASYON

Müşterilerimiz endüstriyel eğitim ve simülasyon teknolojimizi kullanarak maliyetleri düşürmüş ve daha fazla güvenlik sağlamıştır. Sağlam teknolojimiz, ağır kullanıma dayanmak için idealdir ve kaynak, sanal gerçeklik sprey boya uygulamaları ve daha fazlası için eğitim ve simülasyon uygulamaları için güvenilir bir seçim konumundayız.

UÇUŞ EĞİTİMİ ve SİMÜLASYONU

Dünyanın dört bir yanındaki birçok pilot, Polhemus takip cihazları tarafından desteklenen uçuş eğitim simülatörlerini kullanarak uçaklarına hakimdir. Simülatörlerimiz mevcut tüm diğer teknolojilerden daha fazla gerçek dünyayı taklit ediyor. Aynı teknoloji uçaktaki simülatörlerde canlı uçaklarda kullandığımızdan mümkün olan en gerçekçi eğitim deneyimini elde edebiliyoruz.

PILOT KAFASI İZLEME-CANLI UÇAK

Polimer izleme teknolojisi ordu için en iyi seçimdir – özellikle de kafa takipinde. Teknik güçlerimiz, Hava Koruma F-16, A-10 ve Birleşik Devletler Hava Kuvvetleri C-130 Gunship uçaklarında takip ediyor. Hareket izcilerimizden herhangi biri kafa takipinde kullanılabilir, ancak prömiyer başı izleyicisi SCOUT ™ ‘dır.

SPOR HAREKET ANALİZİ

Dünyanın en iyi sporcularının bazıları, performanslarını ölçmek ve geliştirmek için Polhemus hareket izleme sistemlerinden faydalanmıştır. Birleşik Devletler Olimpiyat Takımı, ağırlık kaldırmada spor hareketi analizi ve jimnastikte spor hareketi ölçümü de dahil olmak üzere izleyicilerimizi çeşitli şekillerde kullandı. Profesyonel golfçüler, oyunlarını iyileştirmek ve ölçmek için golf salınım analizinde en iyi izleme sistemlerine güvenirler.

BİYOMEKANİK

Elle takip, yürüyü analizi veya kafa izi olsun, biyomekanikteki araştırmacılar teslim ettiğimiz hassas düzey izleme nedeniyle Polhemus tracker’larını seçerler; insan hareketlerini ölçebiliriz. İzleme teknolojimiz o kadar sağlam ki hızlı hareketleri yakalayabilir. Bunu göstermek için bir usta piyanistin ellerini izledik.

Nöroloji

Ürünlerimiz birçok sinirbilimi uygulamasında kullanılmıştır. Teknolojimiz otizm spesifik alanlarındaki araştırmalara yardımcı olmuştur – tepki sürelerini takip etme, Parkinson hastalığı izleme el titreme ve ayrıca 3D sayısallaştırıcımızla birlikte EEG kapakları ile birlikte kullanmak için en iyi izleme tercihimizdir.

SANAL FİZİKSEL REHABİLİTASYON

İyileşmeyi nasıl ölçüyorsunuz? Ürünlerimiz, fiziksel terapi ve rehabilitasyon uygulamalarında sanal gerçeğe en son güç veriyor. Özel bir ışıklandırma ve görüş hattı olmaması nedeniyle, taşınabilir izleme ürünlerimiz, laboratuardaki, hastanelerde, kliniklerinde ve benzerlerinde ilerlemeyi izlemek için hareket izleme için idealdir. İyileştirmenin ölçülmesi daha da kolaylaştı.

TARIM

İzleme ürünlerimizden biriyle birlikte kullandığımız 3D Sayısallaştırıcılar, tarımsal çalışmalar da dahil olmak üzere geniş bir uygulama yelpazesinde kullanılmaktadır. Çin’de, FASTRAK®, tarım, özellikle de iklim ve toprak koşullarında bitki gelişiminin incelenmesi için sayısallaştırıcı olarak kullanılmıştır. İki çalışma yapıldı, biri pirinç büyümesine, diğeri de çeşitli koşullardaki mısır büyümesine odaklandı.