Linde Servis
Linde Özel Servis
logo
SİPARİŞ FORMU

3D Printer ve malzemeyi seçmek istiyorumPrinter ve Malzeme için öneri istiyorumOperatörlü cihaz kiralamak istiyorumOperatörsüz cihaz kiralamak istiyorum

Dosyanızı yükleyin :

 
 

SCANNING – DIGITIZING

SCANNING – DIGITIZING

TARAMA VE SAYISAL OLARAK DEĞERLENDİRME

3B LAZER TARAMA KOLAY VE HIZLI.

Polhemus, çok çeşitli uygulamalara hizmet eden 3D lazer tarama ve dijitalleştirme ürünleri sunmaktadır. Sunduğumuz pazarlar sağlık, askeri, araştırma ve ticaret uygulamalarıdır. Tescilli 6DOF elektromanyetik teknolojisi, tarama ürünlerimizde yer alır ve 3D şekillerinizi elle tutulan bir cihazla anında dijital hale getirmenize izin verir. Teknolojimiz, özel uyum ortezleri ve protezleri oluşturmak için mükemmel bir tarama çözümü sağlar ve 3B lazer tarayıcısı, restorasyon ve arkeolojide önemli koruma çalışmalarında kanıtlanmıştır. Ayrıca, hızlı prototipleme hiç bu kadar kolay olmamıştı; Tarama ürünlerimiz 3D arşivleme ve animasyon endüstrisinde de güvenilir bir çözüm haline gelmiştir.

FASTSCAN II

ULTRA-TAŞINABİLİR TARAYICI-PROFESYONELLERİN TERCİHİ

ÜRÜNE GENEL BAKIŞ

Nereye Giderseniz Oraya gelen Tarayıcı

FastSCAN II, kompakt bir kasaya paketlenmiş ultra taşınabilir bir sistemle anında taramaları yapabilen el tipi, hafif bir lazer tarayıcıdır. FastSCAN II, basit bir sihirbaz ile senkronize edilen anlık gerçek zamanlı 3B görüntüler oluşturmanızı sağlar – her zaman, her yerde. Bu, FastSCAN II’nin nereye giderseniz gidin, nesneleri doğal ortamlarında kolayca ve yerinde taramasını sağlar.

Sahada tarama çalışmalarınızı yapın veya tarayıcıyı sınıftan laboratuara kolayca taşıyın. İsteğe bağlı şarj edilebilir pil ile FastSCAN II kolaylıkla dolaşım sağlar ve sadece iki dakika içinde kurulabilir; tarama özelliklerini içeriden dışarıya çıkarır. FastSCAN II, basit nesnelerden karmaşık eserlere kadar her konuda yüksek kaliteli taramalar üretir. Aşağıda, FastSCAN II Broşürü’ne bakınız ve tam bir açıklama ve ürün özellikleri için temel özellikler vurgulanmıştır.

Profesyoneller tarafından tercih edilen FastSCAN II, piyasadaki diğer tarayıcılara kıyasla, bir sonraki işleme sürecinin bir kısmını gerektirir. Yazılımın gelişmişliği, öğrenmesi kolay ve sezgisel olduğu için eşsizdir. Veri noktalarını sorunsuz bir şekilde dikerken, taramaların otomatik çakışmadan kaldırılmasını sağlayarak zamandan kazandırır. FastSCAN II, orijinal ürüne göre daha hafif ve zarif, kullanıcı dostu bir görünüm ve his sağlayan ergonomik bir tasarıma sahiptir.

FastSCAN II, selefi (orjinal FastSCAN) gibi, ARANZ Medical Limited tarafından geliştirilen ve asanın konumunu ve yönünü belirleyen Polhemus tescilli elektromanyetik hareket izleme teknolojisini kullanarak lazer taramalı görüntüler üreten bir üründür.

ÖNEMLİ ÖZELLİKLER

 • Hızlı ve Esnek – El ünitesi, anlık 3B görüntüler için kolayca tarar
 • Yüksek Portatif – Şarj edilebilir pil, bütün gün çalışmanızı sağlar
 • Hafif ve Kompakt – Komple taşıma kutusu ile birlikte gelir
 • Hızlı ve Kolay Kurulum – Kurulum yapın ve iki dakikadan kısa bir süre içinde tarama yapın
 • Kullanıcı Dostu Yazılım – Sezgisel, hassas taramalar için öğrenmesi kolay

UYGULAMALAR

Tarım çalışmaları Hızlı prototipleme Ortez ve protez
Animasyon Marangozluk Değirmen işleri
Arkeoloji Eğlence 3D arşivleme … ve daha fazlası!

PATRIOT™ DIGITIZER

THE HIGH-END DIGITIZER WITH A COST EFFECTIVE PRICE

ÜRÜNE GENEL BAKIŞ

PATRIOT Sayısallaştırıcı, üst düzey bir tam 6DOF sayısallaştırıcıdır ve piyasadaki en uygun maliyetli sayısallaştırıcıdır. Bu kullanımı kolay sistem, nesnelerin etrafında, altında ve arkasında serbestçe dolaşmanıza izin verir ve hem büyük hem de küçük nesneleri dijital ortama aktarabilme özelliğine sahiptir. Mühendislik prototiplerinden sanat eserine dek her şeyi dijitalleştirebilirsiniz. The pinpoint accurate stylus, Polhemus tescilli teknolojisi AC Elektromagnetics kullanılarak izlenir ve PATRIOT Sayısallaştırıcı standart PATRIOT (SEU) Sistem Elektroniği Birimi ve TX2 Kaynağı da dahil olmak üzere en çok satan standart PATRIOT ürünümüz ile aynı bileşenleri kullanır. Temel özellikler aşağıda vurgulanmıştır; Tam açıklama ve ürün özellikleri için PATRIOT Sayısallaştırıcı broşürüne bakın.

ÖNEMLİ ÖZELLİKLER

 • Serbestçe Sayısallaştır
 • Herhangi bir optik belirteç veya mekanik kol kullanmadan, ulaşılması zor yerlerde veri toplayın.
 • Büyük Nesneler İçin Veri Noktaları Yakalama
 • 5 feet’lik bir radyasyon standart aralığı ile bir kayık, mobilya veya mutfak tezgahı büyüklüğünde öğeleri dijital hale getirin.
 • Maliyet Etkili Çözüm
 • Bu kullanımı kolay sayısallaştırıcı rakipsiz bir değere tam bir 6DOF çözümü sunar
 • Kolay Kurulum
 • Sistem fabrika tarafından kalibre edilir ve standart bir PC ve USB veya RS-232 bağlantı noktası kullanarak birkaç dakika içinde kurulur.

UYGULAMALAR

 • Sinirbilimi
 • EEG lokalizasyonu
 • 3D Dosyalar Yaratmak için CAD
 • Botanik ve Tarım Araştırmaları

TARAMA UYGULAMALARI

Polhemus teknolojisi, 40 yılı aşan görev süresinde dünyada birçok 3D lazer tarama uygulaması yürütüyor. Sağlık, askeri ve araştırma ve teknolojideki birçok ileri teknoloji uygulamasının Polhemus tarafından desteklendiğinden gurur duyuyoruz. Ortez ve protez, ters mühendislik ve hızlı prototipleme alanlarında aşağıda özel çalışmalarla bağlantısları verilmiştir. Aşağıda, müşterilerimize yeni alanlar kurmalarını ve alanlarında ve endüstrilerinde standartları yeniden tanımlamalarına olanak tanıyan 3D taramada dikkat çeken uygulamaların bir örneği verilmiştir.

ORTOTIK VE PROTESİTİK

Ortez ve Protez Taraması

Artık sıva dökümü yok! FastSCAN, alçı karışıklığını geride bırakarak, protez ve ortotiklerin montajı sürecinde devrim yarattı. Tarama işlemi hızlı, temiz ve ağrı yok. FastSCAN, dünya çapında 700’den fazla O & P klinikinde kullanılmaktadır. FastSCAN ortotik ve protezde lider olmaya devam ediyor.

KOZMETİK VE YENİDEN YAPISAL CERRAHİ

Kozmetik ve Rekonstrüktif Cerrahi Hacimsel Analiz

Kozmetik ve rekonstrüktif cerrahi söz konusu olduğunda, estetik sonuçlar elde etmek için beceri, sanat ve teknoloji harmanlanmalıdır. FastSCAN hem pre-op hem de op-op’u hacimsel analiz etme yeteneği ile gelişmiş bir karşılaştırmalı araç sunar. FastSCAN ayrıca oral ve maksillofasiyel cerrahide de kullanılmaktadır.

ARKEOLOJİ

Doğru Arkeoloji Taraması

ı FastSCAN ™, taşınabilirliği yüksek ve kaleye son derece hassas tarama yapmak ve çoğaltma ve dijital arşivleme için alana doğrudan getirmek kolaydır. Arkeolojide çeşitli şekillerde kullanılmıştır: Ortak Moğolistan-Smithsonian Deer Stone Projesi ve Gotik bir meleğe gelen arkeolojik parçaların 3D yönelimi üzerine bir çalışma.

TERS İŞ MÜHENDİSLİĞİ VE HIZLI PROTOTYPING

Tersine Mühendislik ve Hızlı Prototiplendirme için Dijital 3D Modeller

FastSCAN ™ teknolojisi, dijital 3D modeller üretmek suretiyle üretim sürecinde daha verimli olmasını sağlar. FastSCAN çeşitli projeler için kullanılmıştır. Örnek olarak, araçlar için ters mühendislik ve gitarların hızlı üretimi dahildir.

AHŞAP İŞLETME, ÖZEL ÜRETİM VE RESTORASYON

Ağaç İşleme ve Restorasyon için

3B Tarama FastSCAN’ın taşınabilirliği, işinizde sizinle birlikte çalışmayı kolaylaştırır. FastSCAN, birkaç saniyede eksiksiz bir tarama görüntüsü elde etmek için nesnenin etrafında dolaşma özgürlüğüyle özel imalat, ağaç işleme için 3B tarama ve restorasyon çalışması için 3B tarama gerektiren projeler için ideal bir seçim olmuştur. Sonuç, hızlı ve hassas sonuçlar elde ederken, zaman ve paradan büyük bir tasarruf sağladı.

ADLİ

Adli Tarama

Soultion FastSCAN ™, adli pazara sunulan en yeni araçlardan biridir. Tarayıcıyı sahneye götürmenize olanak tanıyan mevcut en taşınabilir, hafif, düşük maliyetli tarama çözümüdür. FastSCAN, anlık bir 3B gösterim sağlayarak ölçüm belgelerinin doğruluğunu ve verimliliğini artırmaya yardımcı olur. Tarayıcı için İsteğe Bağlı olarak Stylus, referans yerler için konum ve yön işaretleri sağlar.

SANATTA 3B HIZLI PROTOTİKLEŞME ÜREMELERİ

Resimlerin 3D Hızlı Çoğaltılması

FastSCAN, sanatın 3B hızlı reprodüksiyonunda çok sayıda sanatçı tarafından kullanılmıştır. Bu, pek çok sanatçının, zaman ve paradan tasarruf yaratmada, zamandan tasarruf etmelerinde daha fazla zamana odaklanmalarına izin vermeyi kanıtladı. FastSCAN, dünyaca ünlü heykelleri dijital olarak başarılı bir şekilde sayısallaştırdı ve çok daha az emek yoğun bir süreç kazandı. FastSCAN, 3D hızlı prototiplemenin eşsiz karışık medya sanatını tekrar etmesini sağladı.

SANAT YARATICILIĞI

Tarama ve görüntü işleme

FastSCAN ™ dosyaları, görüntü manipülasyonu ve doku haritalama için birçok grafik sanat yazılım paketine kolayca aktarılır. Philadelphia Sanat Enstitüsünden Dan Short, yüzü iki farklı ifade ile tarandı. Taramalar, 3D Studio Max’te kullanılacak .3ds dosyalar olarak verildi. Nihai sanat, bir kamera ile render kullanarak, renk ekleyerek ve efektler için özel bir fırça kullanarak gerçekleştirildi (Dan Teyp fotoğrafının izniyle).

METROLOJİ

Doğrusal, çevresel, radyal ve volümetrik 3D şekil yakalama

Aksesuar ekleyerek, 3B şekli yakalamanızla daha fazlasını yapabilirsiniz. Kalem ve yazılım ekleyerek karmaşık üç boyutlu yüzeylerin doğrusal, çevresel, radyal ve hacimsel ölçümlerini yapma olanağına sahip olursunuz. Sağda, FastSCAN ve Polhemus Stylus markörleri kullanılarak bir nesnenin taranması var.

EĞLENCE VE 3D ANİMASYON

Karakter animasyonu ve bilgisayar oyunları için tarama

Karakter animasyonu ve bilgisayar oyunları için eğlence endüstrisinde yaygın olarak kullanılan FastSCAN, eğlence dünyasında televizyon şovlarında gösterimler de dahil olmak üzere çeşitli şekillerde ve çeşitli Hollywood filmleri için kullanılan bir marka haline geldi. Aşağıda, FastSCAN’ın eğlence ve 3D animasyonda kullandığı yollardan sadece birkaçı bulunmaktadır. (Gentle Giant Studios’un izniyle).

 • Star Wars’da kullanılır – arşivleme için 1972 eserlerini tarama
 • Hanes® “Jackie Goes Tagless” ticari markasında bilgisayar grafik stuntunu ikiye katlamak için kullanılır
 • Hukuk ve Düzen: Özel Mağdurlar Birimi’nde (Sezon 3, ‘Reddetme’)
 • CSI’nin iki bölümünde ortaya çıktı: 2006’da NY
 • Lord of the Rings dahil olmak üzere gişe rekorları kıran filmlerde kullanılan – altı metreye kadar boydaki tarama makinaları
 • Black II’deki Erkekler’de kullanılan, Will Smith’in yüzünü tarama