Linde Servis
Linde Özel Servis
logo
SİPARİŞ FORMU

3D Printer ve malzemeyi seçmek istiyorumPrinter ve Malzeme için öneri istiyorumOperatörlü cihaz kiralamak istiyorumOperatörsüz cihaz kiralamak istiyorum

Dosyanızı yükleyin :

 
 

WELDTRAINER

WELDTRAINER

WeldTrainer, mesleki eğitim pazarını hedefleyen bir kaynak simülatörüdür.

En son teknoloji ve gerçek zamanlı hareket izleme sistemlerini kullanan Weldtrainer, kullanıcının sanal kaynağın gerçek hayatta olduğu gibi gerçek zamanlı olarak bir kaynak odasında bulunmasını sağlar.

 

Donanım özellikleri

Kompakt ve taşınabilir.
Hassas hareket izleme sistemi.
Gerçeğe çok yakın özellikleri ve ağırlığı olan kaynak aletleri.
Kullanımı kolaylığı: küçük bir kumanda çubuğu ve bir tetik ile.
Kaynak türüne bağlı olarak değiştirilebilir aksesuarlar.
Eğitmen pozisyonunu içerir.

Weldtrainer aşağıdaki bileşenlere sahiptir

 • Simülasyonun gerçekleştirildiği ve 3D görüntünün üretildiği bilgisayar.
 • Kafa ve el takibi için 2 farklı sensör içeren hareket izleme sistemi.
 • 3D görselleştirme için sanal gerçeklik gözlükleri (OLED teknolojisi).
 • Küçük bir joystick ile gerçek bir kaynak tabancası ve yazılım arayüzünü çalıştırıcı .
 • Kullanıcıların yaptıklarını izlemek için gözlükte görülen görüntünün görüntülendiği ek ekran.
 • Öğrenci yönetimi uygulaması ile öğretim görevlisi.

Simülatörle olan tüm etkileşim, kaynak tabancasına yerleştirilen joystick ile ve sensörler tarafından harekete geçirilen hareketle gerçekleştirilir.

Yazılım özellikleri

Kullanıcı 3D gözlükte görüntülenen gerçek bir kaynak odasının 3D simulasyonuna giriyor; burada kullanıcının kafası gerçek zamanlı olarak ortama bakış açısını belirliyor ve sağ eli ile kaynak meşalesini kontrol ediyor.

Weldtrainer simülasyonu, gerçek zamanlı olarak her kullanıcının eyleminin sonuçlarını simüle edebilecek kadar güçlü bir matematiksel model tarafından desteklenmektedir.

WeldTrainer, SMAG, MIGMAG ve TIG kaynağını taklit eder. SMAG kaynağı, 2,50 mm, 3,25 mm ve 4 mm’lik elektrot simülasyonunu içerir. Simulatör, tüm kaynak çeşitlerine yönelik bir çok durumu gerçekleştirmek ve uygulamak için belirsiz sayıda egzersiz içeren çeşitli modüller sunar.

 • Levha üzerindeki kaynak boncuklarının PA pozisyonunda çökeltilmesi.
 • Fileto kaynağı.
 • Tabakların alaşım kaynakları.
 • Boru kaynağı.
 • Teori test modülü.

Weldtrainer simülasyon sırasında gerçek zamanlı hata denetimi yapar. Mesafe, oryantasyon açısı ve hız kontrol edilir ve kullanıcıya gösterilir. Bunun üzerine, her egzersiz kaydedilir, gerçekleştirilen her egzersizin 3D interaktif bir incelemesine izin verildir. Her egzersiz kendine özgüdür.

Kullanıcı, kaynak tabancası üzerindeki kumanda çubuğunu kullanarak simülasyonda herhangi bir zamanda kaynak parametrelerini değiştirebilir. Bu şekilde yoğunluk SMAG için gerçek zamanlı olarak değiştirilebilir

MIGMAG içinse yoğunluk ve tel hızı gerçek zamanlı olarak değiştirilebilir.

Her bir kaynak geçişinin sonunda, simülatör, egzersizde kontrol edilen her parametre için doğrulık yüzdelerini görüntüleyen bir telemetrik rapor oluşturur. Kaynakçı her bir kablonun gözenekliliğini ve penetrasyonunu inceler ve analiz eder. Bu raporlar otomatik olarak öğretim görevlisine gönderilir ve buradan basılabilir, e-posta ile gönderilebilir vb.

Weldtrainer, herhangi bir parçayı herhangi bir şekle sokmak ve üzerine kaynak yapmak için benzersiz bir özelliğe sahiptir.

Simülatör anahtar noktaları

Öğrenci, simülatörü kullanarak öğretilen tüm saatlerin gerçek kaynağı içerdiğinden (parçaları değiştirmeye, serinlemek için beklemek, cüruf çıkarmak vb.) Öğrenci daha fazla sayıda gerçek kaynak saati uygular.

 • Eğitim süreci maliyeti azaltılır. Simülatör eğitim süresini kısaltır ve materyallerin tüketimini önemli ölçüde azaltır.
 • Olası her kaza veya tehlikeli durum, simülatörün kullanımı ile tamamen önlenir.
 • Öğrenciler için ilk öğrenme eğrisi daha hızlıdır. Öğrenciler, kaynağın ana özelliklerini (mesafe, açılar ve kaynak hızı kontrolü gibi) daha hızlı ve daha iyi anlar ve ustalıkla öğrenirler.

VİDEOLAR