Linde Servis
Linde Özel Servis
logo
SİPARİŞ FORMU

3D Printer ve malzemeyi seçmek istiyorumPrinter ve Malzeme için öneri istiyorumOperatörlü cihaz kiralamak istiyorumOperatörsüz cihaz kiralamak istiyorum

Dosyanızı yükleyin :

 
 

VRRS

VRSS

EVO

Khymeia VRRS – Sanal Gerçeklik Rehabilitasyon Sistemi –  1.Sınıf sertifikalı ve uluslararası patentli tıbbi bir cihazdır. VRRS, pazarda rehabilitasyon ve tele rehabilitasyon için en gelişmiş, kapsamlı ve klinik olarak test edilmiş sanal gerçeklik sistemidir. Kullanımı son derece kolay, yüksek kişiselleştirme olanakları, tam otomatik raporlama, tele rehabilitasyon işlevleri, sistemin sürekli gelişimini sağlayan ilkelerden bazılarıdır. Aslında, VRRS, tamamen senkronize edilmiş ve sistemle entegre edilmiş geniş bir yelpazede uzmanlaşmış çevresel aygıtları USB aracılığıyla bağlamak için “merkezi HUB” olarak düşünülmüştür. Özel manyetik kinematik kazanım sistemi ile VRRS, mevcut klinik olarak geçerliliği olan en geniş kütüphaneyi içeren çok sayıda rehabilite edici modül aracılığıyla geniş bir hastalık yelpazesinin rehabilitasyonu için bir kliniklerde rutin olarak kullanılmaktadır.

TR Telerehabilitation

VRRS TR cihazı, bölgesel tele-rehabilitasyon sistemidir. VRRS TR, merkezi sistem işlevlerini çoğaltır, Hastalar hem Çevrimiçi hem de Çevrimdışı moddan yararlanabilir. Gerçekleştirilen tüm etkinlikler sistem tarafından otomatik olarak kaydedilir ve bulut yoluyla terapiste ulaşabilir.

Ev Tableti

VRRS Tablet cihazı, evde tele-rehabilitasyon sistemidir. Tablet ek aksesuarlar olmaksızın motor, bilişsel ve konuşma terapisi rehabilitasyonu yapabiliyor; Bununla birlikte, ilgili çevre birimleri ile donatılmışsa, merkezi sistemin tüm işlevlerini çoğaltabilir. Hastalar hem Çevrimiçi hem de Çevrimdışı moddan yararlanabilir. Gerçekleştirilen tüm etkinlikler sistem tarafından otomatik olarak kaydedilir ve bulut yoluyla terapiste ulaşılabilir.

Bilimsel ilkeler

Sistemi destekleyen bilimsel paradigmalar, özellikle “arttırılmış geribildirim” ve “motor görüntü” lerin, merkezi sinir sistemi tarafından teşvik edilen konsolide deneyidir. Sanal bir ortamda gerçekleştirilen alıştırmalar yoluyla artırılmış geribildirim, “sonuçların bilgisi” ve hareketlerin “performans bilgisi” geliştirmesine olanak tanır. Bu sayede merkezi sinir sistemi, “fizyolojik öğrenme” nin önemli bir mekanizmasını harekete geçirebilir; bu da, bir hareketin spesifik bilgilerinin artması, sonuçta performans kalitesinin etkin bir şekilde artması anlamına gelir.

Çok yönlülük

VRRS, merkezi olarak entegre edilmiş ve sistemle senkronize edilmiş geniş bir yelpazede uzmanlaşmış çevresel aygıtları USB aracılığıyla bağlayabileceğiniz bir “merkezi HUB” olarak tasarlanmış ve geliştirilmiştir. Bu, terapistin, aynı hasta ile ilgili geniş bir yelpazedeki rehabilitasyon faaliyetlerinden oluşan tek bir sistemden yararlanmasını ve kullanılan bir çevresel cihazla hasta tarafından gerçekleştirilen tüm oturumların otomatik olarak kaydedildiği tek bir tıbbi klasör elde etmesini sağlar.

Basitlik

“Uzaktan dokunmatik” teknoloji ve “sanal asistan” ile donatılmış VRRS’nin kullanılması son derece kolaydır. Sistem, tüm işlevlerinin derhal yönetilmesini sağlayan basit, sezgisel bir arayüze sahiptir. Her egzersiz, algılayıcıların doğru yerleştirilmesini ve egzersizin yürütülmesini gösteren bir ön izleme videosuyla donatılmıştır.

Rehabilitatif modüller

Özel manyetik kinematik kazanım sistemi ile VRRS, çeşitli rehabilite edici modüller yoluyla geniş bir hastalık yelpazesinin rehabilitasyonu için bir klinik rutin olarak kullanılır: NÖROLOJİK (motor bilişsel, konuşma terapisi; denge; el, parmak ve bilek; servikal; Mesleki terapi; kas sinerjileri) ve ORTOPEDİK (ayak bileği, diz; pelvis; kalça; el; parmaklar; bilek; dirsek; omuz; sırt; servikal).

Egzersizler

Kütüphane

VRRS, klinik olarak onaylanmış en kapsamlı alıştırma kütüphanesini içerir. Tüm egzersizler, en yetkili uluslararası rehabilitasyon merkezlerinin hassas klinik endikasyonuyla gerçekleştirildi.

Editor

VRRS terapistler için, kendileri tarafından yeni egzersizler oluşturmak, her hasta için rehabilitasyon programlarını özelleştirme fırsatı elde etmek için çok hızlı ve basit bir yol sağlar. Aynı şekilde mevcut egzersizlerde değişiklikler yapabilirler.

Geribildirim

Her egzersiz, terapist tarafından serbestçe etkinleştirilebilen çeşitli geri bildirimlerle donatılmıştır. Bu yöntem merkezi sinir sisteminin mekanizmalarını aktive etmeyi sağlar.

Skor(Puan)

Tüm egzersizler, hastanın kalıcı işlevsel yeteneklerine dayanan, öngörülen egzersizin uygulanmasını ödüllendiren ve motive eden terapist tarafından modüle edilen bir puanlama sistemi vardır. Puan ayrıca hastanın ilerlemesini değerlendirmek için mükemmel bir araçtır.

Sanal asistan

Akıllı sanal asistan sistemi, egzersizlerin uygulanması sırasında hastanın gerçek zamanlı olarak etkileşimli bir geribildirim almasını sağlayan özel teknolojik destektir. Bu araç özellikle uzaktan tele rehabilitasyonda kullanışlıdır.

Sensörler

VRRS mevcut en gelişmiş sensör teknolojileri ile donatılmıştır. VRRS sensörleri belirli bir ayarlama gerektirmez ve otomatik olarak sistem tarafından üretilen hastanın başlangıç pozisyonuna herhangi bir gönderme yapmaya gerek duymazlar ve böylece hemen egzersizlere başlayabilirler.

Raporlama

Her hasta etkinliği sistem tarafından otomatik olarak kaydedilir, böylece terapist tarafından sezgisel olarak istendiği zaman komple ve objektif bir raporlama sistemi oluşturulur ve tamamlanan egzersizlerden Grafiksel ve sayısal formatta analiz yapılabilir. Tüm veriler en yaygın formatlara basılabilir veya dışa aktarılabilir. Raporlama, hastanın tıbbi dosyasına entegre edilmiştir. Bu, analiz ve değerlendirme için olağanüstü bir araçtır ve hastanın ilerlemesini izlemek için nesnel bir yöntemdir.

Telerehabilitasyon

VRRS, tüm rehabilitasyon modüllerini entegre ederek uzaktan tele-rehabilitasyonun yanı sıra tele-tıp ve tele-danışma yapma imkânı veren tek sistemdir. Terapist, son derece basit bir şekilde, egzersizleri ve gözlemlenecek zaman aralıklarını belirleyerek, her hastanın rehabilitasyon yolunu yapılandırır. Sistem daha sonra tele rehabilitasyonu iki yöntemle yapmayı sağlar: Çevrimiçi ve Çevrimdışı.

Klinik Faydaları

Birçok uluslararası bilimsel dergi, geleneksel rehabilitasyon faaliyetlerine kıyasla VRRS yönteminin daha etkili olduğunu belgelendirmiştir. Dahası, VRRS, VRRS egzersizlerini kullanan hastalar için olağanüstü bir uygunluk göstermektedir. Rehabilitasyon hedeflerine ulaşılmasında önemli bir motivasyon mekanizması oluşturur.

Sosyal Faydaları

VRRS yöntemi, artmakta olan ortalama insan yaşamının oranının yarattığı rehabilitasyon talebinin sürekli artmasına somut bir yanıt vermeyi sağlar.

Organizasyon Faydaları

Bağlanabilirliğin işlevselliği ve VRRS’nin otomatik raporlama sistemi, yalnızca hastaların sürekli olarak izlenmesini sağlamakla kalmaz aynı zamanda mevcut tıbbi kayıtları ve sağlık kayıtlarını da entegre eder.

Bilimsel Faydalar

VRRS aynı zamanda bilimsel araştırma aracı olarak rol oynar. Özellikleri, geniş bir hastalık yelpazesinde bilimsel denemelerin yapılmasını kolaylaştıracak organize araçlar seti sağlar.

Verimlilik

Tele-modun özellikleri, ekonomik olarak hasta ve bakıcıların sosyal harcamalarına yönelik etkin rehabilitasyon modellerini uygulamayı mümkün kılar.

VİDEOLAR